top of page
zinatiekare_4_3_1.2.3-min.png
Nudes

sarunas internetā un
atkailināšanās

Ko noteikti neteikt čatojot? Vai varu kādam sūtīt savus kailfoto? Kur organizēt pirmo randiņu?

Vai man ir jāsūta kailfoto? Pat, ja man negribās?

Ja Tu nevēlies sūtīt cilvēkiem savas bildes, Tev tas nav jādara. Ja cilvēkam Tu rūpi, tas nebūs šķērslis. It īpaši būtu vērts par šo piedomāt, ja šādas bildes sūta internetā vai, piem., Snapchat. Pastāv liels risks, ka šie attēli tiks lejupielādēti, pārsūtīti citiem cilvēkiem, nokļūs pornogrāfijas lapās vai arī tiks izmantoti, lai mēģinātu izspiest naudu.

Ko vajadzētu darīt, ja kāds man prasa rādīt dzimumorgānus?

Ja ārsts lūdz parādīt dzimumorgānus, to var darīt tikai vecāku klātbūtnē vai, ja jūties neērti, ka viņi ir klāt procesā, – iepriekš par to informējot vecākus. Tāpat ārsts to noteikti nekad nelūgs darīt uz ielas. Ja sastopies ar šādu cilvēku, saki striktu “nē” un nekavējoties dodies prom vai meklē palīdzību pie citiem pieaugušajiem.

Vai ir ok iepazīties sociālajos tīklos un iet uz randiņu?

Jā, to vari darīt. Tikai vērts pirms tam sev pajautāt: vai tas ir droši un vai man to vajag? Ja dodies uz pirmo randiņu, vienmēr pārliecinies, ka kāds (vēlams pieaugušais) zina, kur Tu dodies. Un vienmēr pirmās reizes tiecies publiskās vietās, piemēram, Coffein, pie Laimas pulksteņa, McDonalds. Tādējādi jebkurā brīdī vari palūgt palīdzību. Noteikti netiecies vietās, kur ir maz cilvēku. Piemēram, brīvā dabā, nomaļās ielās u.c.

Kā pajautāt otram cilvēkam, vai viņš vēlas saiet kopā?

Sāc ar to, ka atzīsties kādam simpātijā. Nebaidies to pateikt pirmais un pastāsti, kā Tu jūties. Noslēgumā vienkārši pajautā: “Vai tu gribētu būt kopā ar mani?”

Mani pazemo internetā. Ko darīt?

Pazemošana internetā nav ok. Ja tas iespējams, nobloķē šo personu. Pirms tam saglabā skrīnšotus ar to, ko šis cilvēks Tev rakstījis. Parādi tos kādam pieaugušajam, kādam, kuram uzticies, piemēram, vecākam vai skolotājam. Ja nepieciešams, vari tos nosūtīt uz drossinternets.lv, kur Tev palīdzēs speciālisti.

Vai ir kaut kas tāds, ko nekādā gadījumā nevajadzētu rakstīt, čatojot ar kādu, kas Tev patīk?

Noteikti nevajadzētu rakstīt rupjības, aizskarošas lietas.  Jāsaka, ka šīs lietas nevajadzētu rakstīt nevienam, arī tiem, kas Tev nepatīk. Nevajadzētu rakstīt arī seksuālas lietas, ja vien neesi drošs un neesat vienojušies, ka šis ir tieši tas, par ko grib runāt arī otrs cilvēks.

zinatiekare_objekti_0002_zinatiekare_4-solo-laptop_2.png
zinatiekare_objekti_0010_zinatiekare_4-solo-books_edited.png
zinatiekare_objekti_0006_zinatiekare_4-solo-dzesgumija_edited.png
zinatiekare_4_3_1.2.3-min.png
bottom of page