top of page
zinatiekare_4_3_1.2.3-min.png

Par Projektu

Projekts "Zinātiekāre" ir interaktīvs un jauniešu informācijas patēriņa paradumiem pielāgots projekts, kurā tiek sniegtas atbildes uz 56 interneta vidē un speciālistiem biežāk uzdotajiem  pusaudžu jautājumiem. Jautājumi pieskaras attiecībām, intīmai veselībai, komunikācijai internetā, seksam un seksualitātei.

 

Godalgotais dramaturgs un režisors Klāvs Mellis katru jautājumu pārveidojis īsā, kāda pusaudža stāstītā  stāstiņā. Stāstiņos Klāvs Mellis izmantojis  izteiksmes veidu, valodu,  frāzes, kas aizgūti ilgstoši pētot jauniešu komunikāciju sociālajos tīklos un īpaši – jauniešu veidotos video TikTok platformā. Video formātā stāstus iedzīvinājuši  Latvijas Kultūras akadēmijas aktieru kursa studenti. Atbildes uz katru no pusaudžu jautājumiem snieguši  sabiedrībā zināmi veselības aprūpes speciālisti – bērnu un jauniešu ginekoloģes Natālija Bērza un Lāsma Līdaka, kā arī pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss-Konstantinovs.

 

Projekts iecerēts ne tikai kā izziņas avots pusaudžiem, bet arī kā starta  un atbalsta posms sarunai starp jauniešiem un vecākiem vai skolotājiem.

Projektu atbalsta Gedeon Richter Plc. pārstāvniecība Latvijā. Projekta idejas autori un izstrādātāji: Ogilvy PR Latvia.

Lietošanas not
zinatiekare_4_3_1.2.3-min.png
bottom of page