top of page
zinatiekare_4_3_1.2.3-min.png
Attiecības

Attiecības

Ko darīt, ja manai simpātijai jau ir otrā pusīte? Vai ir normāli bučoties pirmajā randiņā? Kā saprast vai es kādam patīku?

Kā meitenei atteikt seksu tā, lai viņu neaizvainotu?

Pasakot, ka vēl neesi gatavs seksam, 99% cilvēku nejutīsies aizvainoti. Tas ir pilnīgi normāli. Cilvēki attīstās dažādos ātrumos un nodarboties ar seksu, pirms esi tam psiholoģiski gatavs, var būt tikpat traumējoši, kā darīt to, pirms esi fiziski nobriedis. Bet, ja Tavu partneri šāda atbilde aizvaino (vai viņš kā citādi mēģina Tevi pierunāt), tad tas, visticamāk, nebūs cilvēks, ar kuru būtu vērts nodarboties ar seksu. Viņam ir pilnīgi vienalga par Tevi un Tavām izjūtām. Tas nozīmē, ka viņš Tevi spēcīgi sāpinās.

Kā pateikt meitenei, ka viņa man patīk? Un kādas pazīmes liecina par to, ka simpātijas ir abpusējas?

Atzīties simpātijās vari Snapchat, WhatsApp, Facebook, slepenā zīmītē, uzrakstot I love you uz dzimšanas dienas kūkas. Variantu ir bezgala daudz. Ja to pietrūkst, var paskatīties filmas vai YouTube – tur atradīsi vēl miljons praktisku padomu, kā šo izdarīt. Galvenais – lai tas der Tev pašam un ir puslīdz piemērots situācijai.

 

Par kāda simpātijām liecina, ja viņš vai viņa pasaka, ka Tu viņam patīc. Pusaudžu vecumā tā ir visdrošākā zīme. Protams, dāvanas, uzaicinājumi iziet ārā, mulsi skatieni, gari mēģinājumi kaut ko pateikt, bet tā arī nekad nepateikt – tās visas ir zīmes, kas var par kaut ko liecināt. Tomēr Tu nevari būt pilnībā pārliecināts. Sagaidi apstiprinājumu ar vārdiem. Un nebaidies pateikt to pirmais.

Vai ir ok skūpstīties pirmajā randiņā? Un ziedi ir obligāti jādāvina?

Ja jūs abi to vēlaties, skūpstīties pirmajā randiņā ir normāli. Galvenais vadīties pēc savām izjūtām. Līdzīgi ir ar ziediem – tie nav obligāti, bet tā ir tīri laba ideja. Tas var ļaut meitenei sajust, ka esi vēlējies viņu iepriecināt.

Kā pajautāt otram cilvēkam, vai viņš vēlas saiet kopā?

Sāc ar to, ka atzīsties kādam simpātijā. Nebaidies to pateikt pirmais un pastāsti, kā Tu jūties. Noslēgumā vienkārši pajautā: “Vai tu gribētu būt kopā ar mani?”

Ko darīt, ja puisim, kurš man patīk, jau ir draudzene?

Lai arī šāda situācija ir ļoti nepatīkama, nemēģini izjaukt attiecības vai neceri, ka viņi reiz izšķirsies. Vari Spotify uzlikt kādu skumju pleilisti, piemēram, “Songs for Crying during Heartbreak”, un kad esi gatavs – meklēt citu simpātiju.

Tas ir ok, ja attiecības ir bez seksa?

Katras attiecības ir atšķirīgas, tāpēc nav tāda viena pareizā modeļa. Katrs pāris dara lietas citādāk. Ja jūs abus apmierina attiecības bez seksa, tad tā arī ir labi. 
Galvenais savstaprēji pārrunāt savas vēlmes. 


Augot vecākiem, mēs ar laiku iemācāmies daudz dažādas lietas, kas mums patīk un, kas nē. Jaunā vecumā, cenšoties iederēties, darīsim lietas, kas varbūt neatbilst mūsu vēlmēm, bet atbilst sabiedrības uzskatiem. Atceries, ka Tev jāsaprot, ko dotajā brīdī vēlies Tu.

Vai var būt sekss bez attiecībām?

Ne seksā, ne attiecībās nekas nav obligāts. Bet būt attiecībās ir ļoti vēlams. Sekss ar nepazīstamiem cilvēkiem vai tādiem, kuri nav Tavas simpātijas, parasti nenes gaidīto. Un bieži ir ceļš uz ļoti lielām problēmām.

Vai man ir jānodarbojas ar seksu, ja es to negribu? Vai arī vajag, lai abi to grib?

Seksam pilnīgi vienmēr ir jānotiek ar abu cilvēku piekrišanu. Pasakot, ka vēl neesi gatavs seksam, 99% cilvēku nejutīsies aizvainoti. Tas ir pilnīgi normāli. Cilvēki attīstās dažādos ātrumos un nodarboties ar seksu, pirms esi tam psiholoģiski gatavs, var būt tikpat traumējoši, kā darīt to, pirms esi fiziski nobriedis. Bet, ja Tavu partneri šāda atbilde aizvaino (vai viņš kā citādi mēģina Tev pierunāt), tad tas, visticamāk, nebūs cilvēks, ar kuru būtu vērts nodarboties ar seksu. Viņam ir pilnīgi vienalga par Tevi un Tavām sajūtām. Tas nozīmē, ka viņš Tevi spēcīgi sāpinās.

Vai ir ok iepazīties sociālajos tīklos un iet uz randiņu?

Jā, to vari darīt. Tikai vērts pirms tam sev pajautāt: vai tas ir droši un vai man to vajag? Ja dodies uz pirmo randiņu, vienmēr pārliecinies, ka kāds (vēlams pieaugušais) zina, kur Tu dodies. Un vienmēr pirmās reizes tiecies publiskās vietās, piemēram, Coffein, pie Laimas pulksteņa, McDonalds. Tādējādi jebkurā brīdī vari palūgt palīdzību. Noteikti netiecies vietās, kur ir maz cilvēku. Piemēram, brīvā dabā, nomaļās ielās u.c.

Vai ir kaut kas tāds, ko nekādā gadījumā nevajadzētu rakstīt, čatojot ar kādu, kas Tev patīk?

Noteikti nevajadzētu rakstīt rupjības, aizskarošas lietas.  Jāsaka, ka šīs lietas nevajadzētu rakstīt nevienam, arī tiem, kas Tev nepatīk. Nevajadzētu rakstīt arī seksuālas lietas, ja vien neesi drošs un neesat vienojušies, ka šis ir tieši tas, par ko grib runāt arī otrs cilvēks.

zinatiekare_objekti_0006_zinatiekare_4-solo-dzesgumija_edited.png
zinatiekare_objekti_0010_zinatiekare_4-solo-books_edited.png
zinatiekare_objekti_0004_zinatiekare_4-solo-laptop_1.png
zinatiekare_objekti_0014_zinatiekare_4-solo-penalis_1.png
zinatiekare_objekti_0008_zinatiekare_4-solo-draznis_edited.png
zinatiekare_4_3_1.2.3-min.png
bottom of page